28.07.2012

Canary Island Banana - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Wakacyjna ucieczka do Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich zielonej Hiszpanii. Plantacje bananów i lasy tworzą tam cichą, relaksującą, edeńską atmosferę, którą odzwierciedla słodki, kremowy i soczysty aromat wyspiarskich bananów.

Linia zapachowa: World Journey's Collection


Moja recenzja: Chyba pierwszy raz zdarza mi się, że zapach wyprodukowany przez Yankee Candle nie jest tak dobry jak jego interpretacja innej firmy. Bardziej niż banany od Yankee podoba mi się Banoffee Pie od Shearer Candles. Głownie ze względu na słodkość zapachu. Shearer Candles oferowało słodki, przyjemny, kremowy, bananowy zapach, który pokochałam. Yakee proponuje banana bardziej realnego, nie aż tak słodkiego i może trochę niedojrzałego, co zdecydowanie mniej przypadło mi do gustu.

Ale do rzeczy, jak właściwie pachnie świeca Canary Island Banana? Oczywiście bananowo. Spotkałam się z opisem, ze jest to świeży, nie do końca dojrzały banan który dopiero co obiera się ze skórki. Mnie zapach kojarzy się z bananem w sałatce owocowej. Jeśli wsadzimy banany, mandarynki i jabłka do salaterki, i posypiemy cukrem to owoce zaczynają puszczać soki, które przekształcają się w gęsty słodki sos okalający każdy składnik z osobna. Właśnie tak pachnie ta świeczka. Jak banan trochę stonowany sokami z innych owoców. Bardzo przyjemnie. Polubiłam niezwykły, egzotyczny zapach, ale bywały lepsze zapachy i lepsze banany niż ten.

Zapach: 3/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: 4/5  (średni tumbler)

2 komentarze:

  1. niebanalna recenzja :] Wyszukałam właśnie shearer candles w google. Cena jest naprawdę super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię zapach bananów więc pewnie i świeczki by mi się spodobał.

    OdpowiedzUsuń