26.07.2012

Denim - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Wygoda na co dzień. Beztroska mieszanka cytrusów, białych kwiatów, drewna cedrowego i piżma jest tak relaksująca jak sobotnie popołudnie.

Linia zapachowa: Pure Radiance (Czysty Blask)


Moja opinia: Zapach dla miłośników świeżych, białych wosków Yankee Candle jak Clean Cotton czy Fluffy Towels. Zapach materiału, świeżego, wypranego. Zapach przyjemny, czysty, ale w porównaniu do wosków, dość suchy. Mam na myśli to, że ubrania, które wyobrażamy sobie, gdy wąchamy zapach Denim są tak wysuszone na słońcu, że aż sztywne. Przyjemny i zaskakująco intensywny - kupiłam małą świeczkę, a po godzinie - gdy wierzchnia warstwa się już rozpuściła - zapach unosił się w całym pomieszczeniu. Po przeniesieniu do kuchni, od razu pachniało i tam. Wygląd nieziemski, prosty ale elegancki. Świetnie prezentuje się na szafce nocnej.

Wady: chciałabym powiedzieć, że brak, ale knot jest jakiś dziwny. Czasami płomień jest bardzo malutki i ledwo go widać, najintensywniej widać to około godziny po rozpoczęciu palenia. Po jakimś czasie wszystko się stabilizuje i ogień jest już normalny i spokojny, duży jednak nigdy się nie staje, więc nie próbujcie nawet czytać przy nim książki.

Zapach: 3/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: 5/5

4 komentarze:

 1. Spotkałam się z podobnymi opiniami co do knota w małej wersji tych świec. Wiele osób mówiło, że knot spala się nieco szybciej niż wosk i po prostu zalewa się.

  Ja paliłam średnią świecę, w której knot jest już nieco inny , bardziej płaski i szerszy, w moim egzemplarzu płomień był normalny, a na samym początku wręcz olbrzymi i nie zalewał się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam, że wszystkie wielkości świec mają ten specjalny knot. Cóż następnym razem kupię średnią zamiast małej, bo planuję się jeszcze zaopatrzyć w Emberlight.

   Usuń
  2. Ja też chciałabym wypróbować Emberlight i After Dark.

   Usuń
 2. To coś dla mnie, lubię zapach świeżo wypranych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń