23.11.2012

Vanilla Bean - Woodwick


Mój opis: Po pierwsze efekt płonącego ognia - nie jest wcale tak powalający na kolana, jak to sobie wyobrażałam. Dźwięk jaki wydaje świeczka przypomina raczej ten, wydawany przez zimne ognie gdy się spalają i z czasem wydawał mi się coraz bardziej irytujący. Może dlatego, że był nieregularny, a może dlatego, ze wydawało mi się, że coś się dzieje w ścianie. W każdym razie po pewnym czasie efekt ustaje, można wtedy podejść do świeczki, trochę nią potrząsnąć i wtedy znowu magicznie włącza się efekt palonego drewna, ale też nie na długo.

Zaletą jest to, że dziwny knot dość dobrze się pali i nie kopci, zapach też jest zadziwiająco intensywny - czytałam opinie, że jest ledwo wyczuwalny - i dość prosty. Słodka wanilia, żadnego dodatku ciasteczkowego, trochę podobna do tej z Biedronki, może mniej chemiczna. Da się wyczuć w dużym pokoju podczas palenia.

Opakowanie bardzo ładne i proste, pokrywka drewniana, etykieta nie za duża, pozwala obserwować stopiony wosk.

Zapach: 3/5
Intensywność: 4/5
Wygląd: 4/5

4 komentarze:

 1. Też mam WW, na szczęście małego. Mnie z kolei na początku palenia dźwięk irytował, a później już było tylko lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czy te świece są dostępne w jakimś polskim sklepie internetowym? gdzie można je kupić? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam ich w Polsce w żadnym sklepie, ale istnieje polska strona dystrybutora: http://woodwick.pl/ co napawa nadzieją, że wkrótce coś się pojawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widocznie za duzo sobie wyobrazałaś trzeba było ognisko zrobic to miala bys prawdziwe efekty palenia drzewa. A swieczki td sa rewelacyjne maja piekne zapachy ktote długo jeszcze po zgaszeniu swiey czuc w calym domu
  Co do knota to delikatnie skwierczy co jest bardzo pezujemne dla ucha.

  OdpowiedzUsuń