07.06.2012

Crisp Apple Strudel - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Austriacki ulubieniec - starte jabłka i brązowy cukier otulone złotym, chrupiącym ciastem.

Linia: przyprawy i potrawy


Muszę przyznać, że mam ten zapach od dawna, ale zupełnie zapomniałam o nim napisać. Najpierw krótko o aromacie, a później o przygodach związanych z dużym słoikiem.

Zapach bardzo przyjemny, kuchenny i domowy. Dla mnie pachnie przecierem jabłkowym na prezentowaną na etykiecie roladę jabłkową, ale mojej koleżance kojarzy się z grzanym winem. Ciepły, idealny do kuchni i na zimowe wieczory. Bardzo przyjemny, spodobał się nawet hydraulikowi, choć nie wiem, czy jest on wyznacznikiem jakości świec aromatyzowanych. W każdym razie każdemu skojarzy się z kuchnią, w której powstają smakowitości.


Co do dużego słoika, w którym można było dostać ten bardzo atrakcyjny zapach, to działo się wiele. Najpierw podczas palenia z Illuma-Lid słoik pękł i powstało złamanie. Niewielkie, ale pogłębiało się i w końcu mała część słoika odpadła. Nikt się nie skaleczył, ale płomień podczas dalszego palenia był bardzo nierówny i musiałam zastosować folię aluminiową. Płomień nigdy się nie powiększał i ogólne zawsze był niewielki, przez co wosk nie topi się do ścianek (mimo zawiniętej folii). Podejrzewam, ze może jest słaby i się kruszy uniemożliwiając duży płomień. No trudno. Jak zgaszę świecę, chyba oskrobię ścianki, żeby knot nie zaczął się topić. (Jeśli w przyszłości ogień się powiększy, to zacznie roztapiać pozostałości na ścinakach, które go zaleją.) Próbowałam też odsączyć trochę wosku, żeby powiększyć niezanurzoną część knota, ale nic to nie dało. Ech, koniec tego igrania z ogniem, daję sobie spokój.

Na razie wypaliłam połowę słoika, pewnie reszta doczeka się jesieni, bo nadchodzą cieplejsze dni.

Zapach: 4/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: 3/5 - przez pęknięcie

4 komentarze:

 1. Mam z tej serii "książkę" z samplerami, ale ciągle szkoda mi ją odpakować :) Ale po takim smacznym opisie chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z serii My Favorite Things? Super! Ja z tej serii wąchałam wszystkie zapachy, ale w końcu nie skusiłam się na Bright Copper Kettles, pozostałe udało mi się zdobyć :-)

   Usuń
  2. Tak, z My Favourite Things, jest w niej 9 samplerów, z 3 zapachów są po 2 świeczki, a z reszty po 1 :) Mi po powąchaniu najbardziej podobają się Crisp Apple Strudel, Warm Woolen Mittens i Raindrops od Roses. Szkoda, że to tylko limitowana edycja, bo zapachy cudne!

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń