27.08.2012

Christmas Tree - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Jak wyjście w śnieżny dzień, by znaleźć świąteczne drzewko - świeżą sosnę z nutami eukaliptusa.

Linia: świątecznaMój opis: Ten zapach powinien nazywać się płyn do toalet, a nie świąteczne drzewko. Przypomina on produkt do czyszczenia o standardowym zapachu sosny. Jeśli używaliście kiedyś płynów do mycia, których gama zapachowa składała się z zapachu morskiego, cytrynowego i leśnego, to jest to dokładnie zapach takiego produktu.

Może nadać się do toalety w gabinecie dentystycznym, gdzie wzmocniłby wrażenie czystości, ale na pewno nie kojarzy się ze świętami czy naturą.

Zapach: 1/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: ?/5

11 komentarzy:

 1. fee, nie znoszę tego typu zapachów.

  OdpowiedzUsuń
 2. wąchałam chyba coś innego ;) W tamtym roku pod koniec Świąt natknęłam się na ten zapach w TK Maxx i przypominał mi aromat świeżo ściętej bożonarodzeniowej choinki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo zależy od doświadczeń życiowych, jak ktoś używał świerkowego płynu do czyszczenia - jak ja - to będzie mu się kojarzyło, ale widziałam recenzje dziewczyny z USA, która uznała ten zapach za bardzo naturalny.

   Usuń
 3. Mi też się ten zapach nie podoba, ale ja po prostu nie przepadam za zapachem sosny/świerka w świecach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejny przykład,że zapach to rzecz bardzo indywidualna.Dla mnie jest piękny i w przeciwieństwie do innych dziwnych "tworów" swiątecznych ten dobrze wpisuje się w klimat polskich świąt (nawet jeśli pachną toaletą,ale ja zwykle nie wwąchuję się w tego typu produkty,jak kostki wc).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak :) Ja sama tego zapachu raczej nie kupiłabym, ale pamiętam jak w czasie świąt słoiki o tym zapachu równie szybko znikały, jak się pojawiały :)

   Usuń
 5. o jej, zapach swierkowy kojarzy mi sie z toaleta dziadka i takim starym odswiezaczem. FUJ

  OdpowiedzUsuń
 6. ten zapach mi nie przeszkadza. natomiast nie lubie zapachu cytryn bo przypomina mi plyn do mycia naczyn :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten zapach i inne śwąteczne yankee o nazwach w stulu: zasnieżone choinki, iskrzący śnieg, białe święta itp. pachną toaletą. Są okropniaste jak dla mnie. Jak odświeżacz leśny brise. Pzdr

  OdpowiedzUsuń