07.08.2012

Sage and Citrus - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Mieszanka ziemistej szałwii, luksusowego talku i cytrusów tworzy naturalną harmonię.

Linia zapachowa: świeża - freshMój opis: Bardzo trudno mi opisać ten zapach. Kiedy pierwszy raz go powąchałam wydawał mi się ostry i męski. Nie paliłam go za często, ale - ponieważ w internecie jest jego dużo recenzji - często się na niego natykałam. W końcu nastąpił dzień w którym miałam ochotę właśnie na niego. Zapach cały dzień chodził mi po głowie, aż go zapaliłam i to było to.

Aromat wyraźny, ale nie ma żadnych głównych nut, nie jest typowo cytrusowy, szałwia dominuje. Efekt jest uspakajający, relaksujący i subtelny. Jeśli ktoś wejdzie do pokoju, nie wyda mu się od razu, że palimy świece, bo zapach jest delikatny i naturalny. Przypomina mi mieszkania wielopokoleniowych rodzin z filmów Woodiego Allena. Jest tam dużo starych, ciężkich mebli, ale całość wygląda całkiem przytulnie. Dla wielbicieli serialu Seks w wielkim mieście mogę powiedzieć, że wyobrażam sobie, że tak pachniało mieszkanie Treya MacDougala urządzone przez Bunny, zanim wprowadziła się Charlote i zrobiła remont.

Podczas letnich upałów wieczorem zawsze mam ochotę na trochę bardziej męskie zapachy i dlatego palę w kominku Sage and Citrus lub Mountain Lodge, zapachy nie słodkie, naturalne i przyjemne podczas upałów, bo nie kojarzą się z niczym wakacyjnym. W zimie zapach też może być atrakcyjny, bo jest ciepły i rozgrzewający. Jest to jeden z najpopularniejszych zapachów w stanach.

Jako ciekawostkę dodam, że szałwia była używana przez Indian do przepędzenia z domu złych duchów.

Zapach: 3/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: ?/5

4 komentarze:

 1. strasznie żałuję, że w Polsce dostępna jest tylko część ogromnej gamy zapachów Yankee :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najbardziej zazdroszczę Amerykanom, że nawet jak są jakieś wycofane zapachy, zawsze można je dostać w Outletach: Buttercream, Vanilla Cookie, Milk and Cookies, Good Morning, Jelly Donut... Nie przepadam za zapachami związanymi z jedzeniem, ale te wydają się bardzo smakowite.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmią bardzo smacznie :) Mnie bardzo kusi zapach Juicy Watermelon, uwielbiam owocowe soczyste zapachy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój ukochany zapach YC, nie mogę odżałować, że jest niedostępny w sprzedaży w Europie :(

  OdpowiedzUsuń