04.03.2013

Vanilla Clouds - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Spokojne sny szybują na waniliowych chmurach z domieszką chłodnego eukaliptusa i słonecznej cytryny.

Linia: fresh - świeża


Mój opis: Prawdę mówiąc nie wiem, o co tyle hałasu. Swojego czasu duże świece Vanilla Clouds szły na ebayu za około sto dolarów. Teraz po tym jak wróciły do sklepów można je znów dostać w rozsądnej cenie, ale słyszałam, że kiedyś był to na prawdę biały kruk. Dlaczego tyle ludzi go szukało? Któż to wie, na pewno nikt z Europy, gdzie rozmaryn jest dobrze zmiany i ogólnie świadomość przypraw jest dość duża. W USA ludzie mieli problem z określeniem, jak właściwie ta świeca pachnie,ale po wypaleniu świecy sojowej Shearer Candles o bardzo podobnym zapachu wiem na pewno, że to rozmaryn. Nie żadna woda sodowa, nie wanilia czy limonka, tylko popularna, dobrze znana przyprawa.

Niektórzy określali zapach jako zapach kościoła, babcinego mydła, czy po prostu dzieciństwa, pewnie wtedy rozmaryn był o wiele popularniejszym zapachem niż teraz, kiedy można syntetycznie uzyskać zapach czegokolwiek i dodać do czegokolwiek: świecy, szamponu czy żelu do kąpieli.

Czy zapach przypadł mi go gustu, nie jest taki najgorszy, ale prawdę mówiąc czekałam aż podgrzewacz się skończy, żeby w końcu nie czuć tego - dość intensywnego - zapachu. To prawda, że daje uczucie chłodu, więc może bardziej nadaje się na lato. Teraz nie budzi zbyt przyjemnych odczuć.

Zapach: 3/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: ?/5

1 komentarz:

  1. Ostatnio paliłam samplera właśnie o zapachu vanilla clouds i muszę powiedzieć, że mocno przypadł mi do gustu :)

    OdpowiedzUsuń