21.10.2015

Brownie Delight - Village Candle

Opis producenta: Pyszny  ciepły karmel i roztopione masło łączą się z białymi miękkimi piankami, a słodkie warstwy czekoladowej lawy spływają po słodkiej masie na ciasteczka. Włóż do piekarnika i serwuj na ciepło.

Linia zapachowa: Baked goods 
 

Moja opinia: Jestem zachwycona tą świeczką. Jak pachnie? Jak ciasto, może nie czekoladowa babeczka jak w nazwie, ale bardziej jak masa przed wsadzeniem do piekarnika. Pamiętam, że w dzieciństwie moja mama piekła ciasto na święta i czasami było bardzo gęste, tak, że nie można było mikserem miksować, tylko trzeba było ręcznie łyżeczką. I dokładnie taką masę na ciasto przypomina mi ten zapach. Nie jest typowo czekoladowy, o wiele mniej niż Chocolate Layer Cake od Yankee Candle. Nie jest przez to ciężki, raczej lżejszy i bardziej maślany. Aromat utrzymuje się długo w powietrzu po zgaszeniu świecy, co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, bo sampler przeleżał kilka miesięcy w otwartej torebce strunowej.

Przypomina mi White Chocolate Truffle z Bomb Cosmetics albo Whoopie Pie! od Yankee Candle. Nie kupię dużej świeczki, bo musiałabym ją taszczyć z Polski, ale chętnie zaopatrzę się w samplery/woski jeśli będę w Europie na święta. Nie jest przesadnie słodki, doby do palenia w grudniu w ramach przygotowania na bożonarodzeniową ucztę.

Zapach: 4/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: ?/5

4 komentarze:

 1. Dawno nie paliłam żadnej świecy/wosku o czekoladowym zapachu...Twój opis brzmi kusząco :) Mam parę tego typu zapachów z YC (m.in. Cappuccino Truffle, Vanilla Bourbon itp.), więc jeśli przez nie przebrnę, to poszukam tej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam dwa samplery z Village Candle (Tea Time i Peppermint Bark). O ile herbatkę było czuć, tak Peppermin Bark mnie rozczarował swoim brakiem mocy. Może zamówię jeszcze dwa samplery z tej firmy na próbę innych zapachów. Jak na razie trwam przy YC.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam, przynajmniej 2 razy lepszy od CLC od Yankee, bardziej słodki i biszkoptowy. Przepyszny zapach. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przetestować bo nie miałam okazji. Village raczej nie zawiedzie jak zwykle. :)

  OdpowiedzUsuń