01.10.2017

Sweet Strawberry and Blackberry Leaf - Ecoya

Opis producenta: Już nie musisz mieć ogrodu pełnego jagód, aby cieszyć się ich słodkim zapachem. Ta świeca z dodatkiem nut truskawki i liści jeżynowych jest wszystkim, czego potrzebujesz.

Powiem krotko, jakby ktoś nie miał czasu na czytanie całej recenzji: dramat za ponad dwie stówy. Tak moi drodzy, na tą świecę wydałam 85 singapurskich dolarów i uważam, że zupełnie się nie opłacało.


Zapach jest oryginalny, czuć aromat leśnych owoców, ale nie dżemu, tylko świeżość lasu zmieszaną ze słodkimi poziomkami. Zapach pozostaje leśny i roślinny z domieszką słodkości, jakby ktoś przypadkowo nadepnął na leśnej dróżce na poziomkę. Ale zostawmy te piękne wizualizacje i przejdźmy do minusów. Zapach może i piękny, ale z intensywnością już gorzej. Zdecydowanie słabszy niż Yankee Candle czy BBW. Wosk jest sojowy, ale knot tylko jeden i pali się fatalnie. Bez folii aluminiowej daleko się nie zajedzie. Co sprawia, że elegancki wygląd znika w mgnieniu oka. Zapalona świeczka - jeśli nie zdecydujecie się na aluminium - owszem wgląda elegancko i tajemniczo, ale niestety zdarzył się pewien wypadek, który ujawnił kolejną wadę. Przydymione szkło w kolorze écru uzyskane jest przez dodanie warstwy koloru w środku szklanego pojemnika, więc wszelkie akcje z nożem, czy czymkolwiek ostrym, żeby usunąć nadmiar wosku, prowadzą do oderwania się warstwy koloru od ścianek. Najlepiej nic z tym nie robić. Jak się przejedzie ściereczką to warstwa zaczyna jeszcze bardziej odpadać. Poniżej zamieszczam dramatyczne zdjęcia dla ludzi o silnych nerwach.


Ogólnie: zapach wyjątkowy, ale co z tego? Ma mnóstwo wad, które przechylają szalę mojej przychylności na nie. Nie kupię ponownie. Czy kupię inną świecę tej marki? Nie.

Zapach: 5/5
Intensywność: 2/5
Wygląd: 5/5 - zaraz po wyjęciu z pudełka, po przejściach 2/5

4 komentarze:

 1. Witaj, mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytanie które nie pozostaje w temacie Twojej recenzji, ale przypominam sobie,że kiedyś o tym wspominałaś. Mianowicie chodzi mi o stale pogarszającą się jakość świec Yankee, a konkretnie bardzo małą moc świec, co przy wycofaniu tumblerów jest prawdziwą katastrofą. Wiesz może jaka jest tego przyczyna i czy tylko w Europie jest z tym problem (pytam, bo kiedyś widziałam Twój wpis o alergikach i zmniejszaniu przez Yankee ilości olejków zapachowych. Niestety nie mogę go znaleźć, a wspominała mi o tym również koleżanka. Inne firmy jakoś nie stosują tej praktyki i szukam potwierdzenia przyczyny tego zjawiska. Z góry przepraszam za zaśmiecenie tym komentarzem Twojej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio nie palę wielu świec od Yankee, więc trudno powiedziec co jest przyczyna. Moze pojawily sie nowe regulacje dotyczace intensywnosci swiec?

   Usuń
 2. Mają świetny zapach. Chociaż zgodzę się jeżeli chodzi o intensywność, mogłyby być bardziej wyraziste. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oryginalne świece zapachowe mogą być doskonałym pomysłem na prezent dla każdego. Warto na nie postawić, gdy chce się sprawić drugiej osobie przyjemność. To bardzo proste!
  świece sojowe

  OdpowiedzUsuń