23.01.2012

Cucumber and Cantaloupe - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Eksplozja cierpkiego i jednocześnie słodkiego zapachu soczystych melonów.

Linia: owocowa


Moja opinia: Tę świeczkę miałam w dużym słoiku, bo była w serii limitowanej. Kiedyś podobno dostępna była w woskach, świecach w rożnych wymiarach i dyfuzorach, ale została wycofana. Teraz powróciła czasowo jako zapach tylko w dużych słoikach w serii The Treasury. Gdy ją powąchałam, przypomniały mi się perfumy L’Eau par Kenzo, ale myślę, że podobieństwo nie jest zbyt oczywiste. Oba zapachy kojarzą mi się z ogórkami.

Duży słoik okazał się dla mnie większym wyzwaniem niż myślałam. Po pierwsze wosk topi się o wiele wolniej niż w małym i średnim słoju. Po drugie knot bardzo szybko staje się długi i trzeba przycinać go na prawdę krótko, żeby świeca nie kopciła.

Zapach przyjemny, mniej intensywny niż wosk i dłużej trzeba poczekać zanim wypełni całe pomieszczenie. Ma w sobie więcej słodkości melona niż świeżości ogórka. Rześki, ale nie w ten sam sposób jak DRIFT AWAY, raczej świeży jak zerwane prosto z drzewa owoce. Nic dziwnego, że wielu ludziom kojarzy się z latem. Na pewno rzadki, bardzo przyjemny i oryginalny.

Zapach: 5/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: 5/5

6 komentarzy:

 1. trochę szkoda, że nie ma takiego wosku. Ale upatrzyłam już kilka innych zapachów dzięki Twoim notkom:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Woski widziałam na e-bayu, tam można dostać mnóstwo wycofanych zapachów za odpowiednią cenę. Tak samo z zapachami wypuszczanymi na rynek amerykański, które nie docierają do Europy, jak np. dodatkowe świece i woski wprowadzone w tegorocznej wiosennej kolekcji: Meadow Showers, Meyer Lemon i Pink Blush.

   Usuń
 2. To najpiękniejszy zapach jaki paliłam w słoiku! obcuję z nim od paru ładnych dni i chyba się uzależniłam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się waham, czy nie kupić kolejnego egzemplarza. Zawsze jak już rezygnuję, to otwieram wieczko słoika i zmieniam zdanie. Cudowny owocowy, delikatny zapach.

   Usuń
 3. mam to samo! gdyby ten zapach był w jakieś mniejszej formie, to już by stał na mojej półce, żebym mogła go podziwiać jak już skończy mi się mój obecny duży słój :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wosk i czuję jedynie słodkiego melona :/

  OdpowiedzUsuń