17.02.2014

Season Of Peace - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Zostaw szał świątecznych zakupów za sobą i poświeć chwilkę na kontemplację ciszy i spokoju jaki przynosi śnieg. Mieszanka piżma i chłodu zimy pozwala zrelaksować się na chwilkę przed przybyciem gości lub celebrować w raz z nimi to, co najważniejsze w tym wyjątkowym czasie.

Linia zapachowa: świąteczna


Moja recenzja: Spodziewałam się czegoś miętowego i chłodnego, a tu kolejny zimowy słodki zapach. No ale cóż i tak oceniam go najlepiej z całej zimowej kolekcji. Zapach "Season of Peace" jest to mieszanka różnych aromatów. Miks pełen jest wspomnianego wyżej cukru i słodyczy, ale nie tak słodki jak Snowflake Cookie, raczej delikatny i otulający. Stonowany delikatnym zapachem damskich perfum. Mięty nie wyczuwam, choć podobno jest. Czuć też w tle jakieś delikatne nuty leśne drzew iglastych.

Najczęściej przy opisie tego zapachu pojawia się uwaga, że nie jest wystarczająco intensywny. Cóż, ja nie przepadam za mocnymi zapachami, więc ten jest dla mnie w sam raz. Kolor wosku i etykieta też często była opisywana jako czynnik, który wpłynął na kupno świecy. Rzeczywiście mało jest takich chłodnych barw w świecie Yankee Candle, a zestawienie minimalistycznej bieli i niebiesko-białego krajobrazu pewnie będzie pasowało do niejednego pokoju, nie tylko w sezonie grzewczym.

Zapach: 4/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: ?/5

4 komentarze:

 1. Witaj :) Dawno nie pisałaś, więc nowy post na Twoim blogu mnie ucieszył.
  Kusi mnie ten zapach, chyba candle room o nim ostatnio pisała? ;>
  Chociaż teraz zainwestowałam w bardziej wiosenne zapachy!
  Żałuję co do mindsummer's night, dusi mnie i przytłacza, nie dla mnie i raczej szybko do tego zapachu nie wrócę. Tak jak Ty nie lubię intensywnych zapachów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jedyny zapach, który w ostatnim czasie mi się spodobał. Jakoś ostatnio te Yankee mnie duszą i przytłaczają...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeden z nielicznych wosków, jakich nie miałam i nie poznałam... ;-)

  Fajnie poczytać. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwiebiam czuje miete chlod i cos pieknego ;)

  OdpowiedzUsuń