22.04.2012

Rozmaryn i mięta - Shearer Candles

Opis producenta: Intensywna mieszanka ziół ogrodowych zmieszanych z delikatnym aromatem mięty.

Linia: Naturals - ekologiczny wosk sojowy


Moja recenzja: Kupiłam świecę bo była sojowa, a wiec ekologiczna. Dodatkowo bardzo ciekawe, szklane opakowanie, w którym - po skończeniu świeczki - zamierzam trzymać pędzle do makijażu. Zapach rzeczywiście jest trochę rozmarynowy, a więc ostry, podobny to goździkowego, ale przyjemniejszy. Mięta dodaje chłodu, a dodatkowo przypomina mi inną świeczkę, którą niedawno kupiłam i której zapach uwielbiam: Yankee Candle Celebrations - White Chocolate Mint.

Świecę palę przy biurku i uważam, że nadaje się doskonale do gabinetu, czy pokoju dziennego. Zapach trochę zbyt pobudzająco-drażniący do sypialni. Mięta może też dobrze sprawdzić się w łazience, ale kto wtedy doceni eleganckie opakowanie? Pasuje do prostego pokoju. Jeśli ktoś ma białe lub jasne pomieszczenie z prostymi kształtami, myślę, że będzie to doskonałe uzupełnienie.

Dodatkową zaletą jest to, że na świecę pasuje Illuma-lid z Yankee Candle, a wiec wosk pali się do ścianek, a płomień jest równomierny, tylko podczas zastygania robi się dziwna dziurka koło knota, która absolutnie w niczym nie przeszkadza, ale jest dziwna.

Zapach: 4/5
Intensywność: 3/5
Wygląd: 5/5

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Tutaj: http://varie.istore.pl/pl/shearer-candles-swiece-i-patyczki-dyfuzory-zapachowe są też inne firmy, które sprzedają świece Shearer Candles, ale ja zamawiałam swoje właśnie z tej.

   Usuń
 2. Śledzę Twój blog już od jakiegoś czasu, też uwielbiam świece, a zwłaszcza Yankee:)

  Ta świeca, którą tu opisujesz wygląda przepięknie, idealnie prezentowałaby się na moim biurku :) A jak jest z intensywnością zapach, dużo delikatniejsza niż Yankee?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety intensywność o wiele mniejsza niż Yankee Candle. Aromat czuć dobrze w pobliżu świecy. Żeby pachniał cały pokój trzeba palić przynajmniej 4-6 godzin, a i tak zapach dość szybko wietrzeje. Nie jest rewelacyjna, ale wyczuwalna.

   Usuń