22.12.2012

Turquoise Sky - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Spokojne słone powietrze z nutą morskiej trawy i piżma unoszących się na falach błękitnego oceanu pod jasnym, błękitnym niebem.

Linia zapachowa: fresh - świeża


Mój opis: Gdy wąchałam ten zapach w sklepie zapach wydał mi się niezwykle tropikalny, po zapaleniu mam zupełne inne odczucia. Zapalona świeca przypomina elegancki butik, zapach jest ciężki, wieczorowy, nadal ciekawy, ale mniej intrygujący. Wydaje mi się, że to dlatego, że kupiłam świeczkę. Wosk może pachnieć inaczej, mniej głęboko i wieczorowo, a bardziej czystością.

Świeczka pachnie tropikalnie, plażą, ale też świeżością, nie słodko. Właściwie to trochę brakuje mi w nim tej słodkości, ale nie przeszkadza mi to cieszyć się aromatem. Jest to zupełnie coś innego niż Beach Walk, Oceanside czy Ocean Blossom.

Zapach: 4/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: 4/5


3 komentarze:

  1. Mam ten wosk i tak jak z początku mi się podobał tak teraz mam go dość. Ciężki, przytłaczający, wręcz agresywny zapach. Żałuję, że się skusiłam na niego....

    OdpowiedzUsuń
  2. Najlepszy wosk z mojej narazie małej kolekcji. Na początku go nie lubiłam, kojarzył mi się z płynem do naczyń itp. ale teraz strasznie go lubię. Mam duży pokój więc niektóre woski są za słabe, a ten jest idealny :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kupiłam wosk o tym zapachu dawno temu. Potem leżał długo w szufladzie i kiedy go zapaliłam czułam tylko rześki, lekko słony zapach. Zastanawiam się czy może wywietrzał, czy powinien taki być. Z opinii widzę, że jest ciężki i wieczorowy i nie pasuje mi do tego co sama czułam. :) Może spróbuję jeszcze raz...

    OdpowiedzUsuń