31.03.2013

Whiskers on Kittens - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Słodki zapach z delikatną domieszką drzewa sandałowego i waniliowego piżma.

Linia zapachowa: świeża - fresh


Moja recenzja: Muszę przyznać że kocie wąsy nie kojarzą mi się z niczym pozytywnym. Myślałam, że może świeca będzie miała zapach żwirku dla kotów. Co za pomysł! Oczywiście, że nie. Skąd się ogólnie wzięła kolekcja My Favorite Things? Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale nazwy zapachów inspirowane są piosenką My Favorite Things. Piosenka była wykonywana wielokrotnie w wielu aranżacjach. Ciekawe ile zapachów uda wam się zidentyfikować w utworze. Niektóre zostały zinterpretowane nieco inaczej przez Yankee Candle, wers: Girls in white dresses with blue satin sashes został skrócony do zapachu Blue Satin Sashes. Ale dość o kolekcji, jak pachnie zapach Wiskers on Kittens? Domem babci. Takim typowo polskim, z wypłowiałą tapetą w kwiatki, wersalką, meblościanką z PRLu i niedokończonymi robótkami ręcznymi. Właśnie takie wrażenie dał mi ten zapach: ciepłego, przytulnego pomieszczenia. Fioletowy kolor wosku - trochę przygaszony, niezbyt intensywny - podkreśla charakter zapachu.

Nie kupiłabym dużego słoika, ale ponieważ mam jeszcze jeden sampler, z przyjemnością wypalę go, jak będę szukała komfortu i ukojenia.

Zapach: 4/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: 4/5 - książka w wszystkimi dostępnymi zapachami w formie samplerów

2 komentarze:

  1. W polsce ten zapach rozszedł się jak ciepłe bułeczki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Penie dlatego jest ten zapach tak lubiany w Polsce. Ja niestety jeszcze go nie miałam ale chętnie wypróbuję jak będzie okazja.

    OdpowiedzUsuń