21.09.2013

Salted Caramel - YANKEE CANDLE

Opis producenta: Zaspokój swoje zachcianki słodkimi smakołykami z warstwą przypalanego cukru, soli morskiej i waniliowego karmelu. Delektuj się powoli przy płomieniu świecy. Ten zapach doskonale oddaje aromat słodko-słonego karmelu - złocisty i maślany.

Linia zapachowa: przyprawy i potrawy


Mój opis: Wiele osób sugeruje, że jest to kopia słynnego zapachu z Bath and Body Works o tej samej nazwie. Rzeczywiście zapachy są podobne: na pewno słodkie i intensywne. Jak dla mnie nawet za intensywne. Może wynika to z pory roku, jest jeszcze ciepło. Pewnie trzeba poczekać na jesień, żeby docenić Salted Caramel.

Z pewnością jest to zapach o najdłuższym opisie jaki widziałam od Yankee Candle, nie licząc serii World's Journey. Czy jest w nim karmel i sól? Słonych nut prawie w ogóle nie czuć, a pamiętam że w wersji Bath and Body Works były wyraźne i przełamywały niesamowitą słodkość karmelu. W świecy Yankee Candle czuć niestety głównie pyszne słodkości, co sprawia że zapach jest dużo cięższy. Na pewno jest to uczta zapachowa dla łasuchów, ale nie dla mnie.

Zapach: 3/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: ?/5

3 komentarze:

  1. A mi bardzo przypadł do gustu :) Pachnie mi troszkę pieczonymi orzechami. Ale z jesiennej kolekcji najlepszy jest November Rain.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi pachnie trochę jak wnętrze kawiarni - intensywny zapach, słodycz z odrobiną goryczy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie również zabrakło soli, czuję tylko słodycz toffi.

    OdpowiedzUsuń