19.09.2015

Autumn Leaves - YANKEE CANDLE

Opis producenta:  Kiedy liście zmieniają odcień na kolor złota i czerwieni jesień rzuca na nas hipnotyczny urok. Naturalnie świeży, drzewny zapach jesiennych liści w rześkim, tryskającym życiem powietrzu ma na nas niezapomniany wpływ. Ta mieszanka brzozy, liści klonu, owoców granatu, jagód jałowca i kwiatu pomarańczy uwolni najlepsze jesienne aromaty w każdym pomieszczeniu twojego domu. 

Linia zapachowa: świeża – fresh


Moja recenzja: Czytałam wiele opinii on-line o tym zapachu i większość z nich jest zgodna z rzeczywistością.  Męski, kojarzący się z naturą zapach jesieni. Chłodny, nie ma w sobie ciepłych nut i o ile idealnie nadaje się na polską złotą jesień, kiedy widać zachód słońca w parku ze złotymi liśćmi na drzewach, o tyle do zimy zupełnie nie pasuje. Jest surowy i nie tworzy przytulnej atmosfery w mieszkaniu. Nie wyczuwam pomarańczy czy granatu, głownie zapach liści, dlatego uważam, ze byłby to dobry prezent dla mężczyzny lubiącego świece - nie słodki i nie kwiatowy.

Zapach: 3/5
Intensywność: 5/5
Wygląd: ?/5

8 komentarzy:

 1. To jeden z moich ulubieńców, kocham jesienne zapachy YC, chyba najbliżej mu do już wycofanego Nature's Paintbrush, który był cudowny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet etykieta jest podobna do Nature's Paintbrush.

   Usuń
 2. Nie znam tego zapachu, ale z Twojego opisu wynika, że mógłby przypaść mi do gustu albo szczerze bym go nie polubiła ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam go ale mam zamiar zakupić coś nowego z YC:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To zdecydowanie wosk w moich klimatach. Mam totalnego bzika na punkcie jesiennych aromatów, począwszy od korzennych, do takich właśnie surowych, drewnianych, liściastych. Ostatnio zakupiłam wosk z Goose Creek (z identyczną naklejką jak ta z YC) o zapachu Crunchy Leaves. Jestem ciekawa czy zapachy są do siebie podobne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie mam dostępu do Goose Creek.

   Usuń
 5. Jestem jego bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dobrze, że przeczytałam tą recenzje u Ciebie bo prawie bym go kupiła, a skoro jest chłodny i męski to podziękuje :)

  OdpowiedzUsuń