20.09.2012

Porady: Co można zrobić z naczyniami po świecach

Właściwie temat powinien brzmieć, co zrobić ze słoikami po świecach, ale nie wszystkie naczynia wyglądają jak słoiki, stąd postanowiłam trochę uogólnić. Zestawienie moich pomysłów przedstawiam w formie fotograficznej.Najczęściej używam świec do podtrzymywania książek. Można używać nie tylko puste, ale też nowe, niewypalone świeczki, trzeba tylko uważać, żeby nie stały na słońcu.  

4 komentarze:

 1. oj na czas jesienno zimowy musze zrobic se zapasik ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj, ja zawsze zanim wypalę świece mam już 100 pomysłów w głowie do czego użyję pojemnik po niej :)
  jak już kiedyś pisałam na moim Facebooku, uważałabym z umieszczaniem w pojemnikach po świeczkach żywności. Niestety do kontaktu z żywnością przeznaczone są tylko te pojemniki, które mają odpowiednie oznaczenie. Wszystko opisane jest u mnie na Fan page'u :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak z ciekawości chciałam zapytać, jak długim obróbkom termicznym poddajesz słoik/ szkło po świecy zanim włożysz do niej coś spożywczego?

  Bo ja np, pojemniki po małych tumblerach z raczej delikatnych zapachów wyparzałam kilka razy, potem wietrzyłam i znowu wyparzałam i było ok. Ale np słoik po macintoshu mimo kilkunastu wyparzaniom i ponad roku wietrzenia ciągle pachnie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, zostawiam słoik teoretycznie na tydzień w zlewie, gdzie sobie stoi i jest systematycznie zalewany gorącą wodą z płynem do naczyń. Tak na prawdę stoi tam trochę dłużej (2-3 tyg), dopóki sobie o nim nie przypomnę i nie pomyślę, że już wystarczy. Jest to lepsza metoda od wietrzenia, którego też próbowałam, ale o wiele trudniej pozbyć się zapachu.

   Zanim włożyłam sól do słoika stał sobie taki smutny i pusty razem z innymi, które też zalegają mi na półce i czekają na lepsze czasy. Generalnie, jak otwieram słoik i nie czuję żadnego zapachu, decyduję się coś do niego włożyć. Łatwiej jest z tumblerami, przy dużych słoikach trzeba jeszcze pamiętać, żeby moczyć w płynie przykrywkę.

   Usuń